IBC Tank Ölçüleri Nedir? Tüm Bilmeniz Gerekenler Hakkında

IBC tankları, genellikle standart bir boyutta üretilirler ve bunların büyüklükleri, genellikle hacimlerine göre sınıflandırılır. Örneğin, bir IBC tankının hacmi 1000 litre ise, bu tankın büyüklüğü, genellikle “1000 litrelik” olarak adlandırılır.

IBC tanklarının standart büyüklükleri şunlardır:

250 litrelik IBC tankları: Genellikle en küçük IBC tanklarıdır ve bu tankların büyüklüğü, aşağı yukarı bir tekerlekli çöp kutusunun büyüklüğüne eşittir. Bu tanklar, genellikle kimyasalların, deterjanların ve diğer sıvı ürünlerin taşınması için kullanılır.

500 litrelik IBC tankları: 500 litrelik IBC tankları tekerlekli bir şase üzerinde taşınır. Bu IBC tanklarının büyüklüğü, genellikle bir tekerlekli çöp kutusunun büyüklüğünden biraz daha büyüktür ve bu tankların hacmi, 500 litredir.

1000 litrelik IBC tankları: Bu tanklar, daha da büyük ve ağır olandır. Genellikle tekerlekli bir şase üzerinde taşınırlar. Su ve diğer sıvı maddelerin depolanması için kullanılır. 1000 litrelik IBC tankları, genellikle plastikten yapılır.  Bu tankların üst kısmında bir doldurma girişi ve alt kısmında bir boşaltma valfı bulunur. İçindeki sıvı maddeler, genellikle doldurma girişinden doldurulur ve boşaltma valfından boşaltılır.

1500 ve 2000 litrelik IBC tankları: Bu tanklar, daha da büyük ve ağır olandır. Genellikle tekerlekli bir şase üzerinde taşınırlar. Su ve diğer sıvı maddelerin depolanması için kullanılır. Bu tanklar, ayrıca tarım, inşaat ve diğer endüstriyel uygulamalar için de kullanılır. Bu IBC tankları, hafif ve taşınabilir oldukları için, bu tankların kullanımı oldukça kolaydır.

Teklif almak için bize ulaşabilirsiniz…