Sac Varillerin Kullanım Alanları

Sac variller, genellikle su, meşrubat gibi içecekleri saklamak ve satış yapmak için kullanılır. Bu variller, genellikle plastik veya karton malzemesiyle yapılmıştır ve kapakları vardır. Böylece içindekiler güvenli bir şekilde saklanabilir. Ayrıca, sac variller aynı zamanda çeşitli kimyasalların saklanması ve nakliyesi için de kullanılabilir.

Sac variller, genellikle su satışı yapılan mağazalar, işyerleri ve evlerde kullanılır. Örneğin, evde içeceklerinizi saklamak için sac varil kullanabilir.  Ayrıca işyerinizde çalışanlar için su sağlamak için de kullanabilirsiniz. Sac variller, ayrıca plastik ambalaj sektöründe de önemli bir rol oynar. Geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Sac variller tapalı sac varil ve çemberli sac varil olarak ikiye ayrılırlar.

 

Tapalı Sac Variller

 

 

 

 

 

 

Tapalı sac variller yaygın olarak 30-216 Lt. hacimlerinde plastik veya metal(sac)’den üretilmektedir. Silindirik yapıya sahip olan variller tapa kapaklı ve çember kapaklı olarak materyalin cinsine göre üretilir. Toz, çamur, katı ve jel malzemeler için çember kapaklı variller tercih edilirken sıvı materyaller için tapa kapaklı variller tercih edilir.

Yaygın olarak 30-216 Lt. hacimlerinde plastik veya metal(sac)’den üretilmektedir.Silindirik yapıya sahip olan variller tapa kapaklı ve çember kapaklı olarak ambalajı olarak kullanılacağı materyalin cinsine göre üretilir. Toz, çamur, katı ve jel malzemeler için çember kapaklı variller tercih edilirken sıvı materyaller için tapa kapaklı variller tercih edilir.

Çemberli Sac Varil

Çemberli sac variller tehlikeli ve kimyasal malzemelerin (hidrojen peroksit, nitrik asit, sülfürik asit gibi) taşınması ve depolanması için uygun şekilde üretilmektedir. Uluslararası kurallara uygun olarak üretilmesi nedeniyle tüketicinin talebini yüksek oranda karşılamaktadır.

Çemberli sac variller malzemelerin özelliklerini koruyacak şekilde depolama imkânı sağlar. Üretildikleri malzemenin avantajları nedeniyle uzun süre kullanıma uygundur.